23 Ekim 2014 Perşembe

Kentsel dönüşüme razı olana kira, faiz ve imar desteği vereceğiz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kentsel dönüşüme razı olan vatandaşlara kira ve aldıkları konut kredilerine faiz desteği vereceklerini belirterek, “İmar desteği vereceğiz. Harçlardan muaf olacaklar. Çoluğuna, çocuğuna bırakabileceği rahat, huzurlu bir evi olacak” dedi.

09 Şubat 2013 Cumartesi 15:34
Kentsel dönüşüme razı olana kira, faiz ve imar desteği vereceğiz

 İSTANBUL  – Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kentsel dönüşüme razı olan vatandaşlara kira ve aldıkları konut kredilerine faiz desteği vereceklerini belirterek, “İmar desteği vereceğiz. Harçlardan muaf olacaklar. Çoluğuna, çocuğuna bırakabileceği rahat, huzurlu bir evi olacak” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar, Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm sahası olarak belirlenen alanda incelemelerde bulundu. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol'dan çalışmalar hakkında bilgi alan ve yıkıma hazırlanan Sarıgöl Mahallesi'ndeki evleri gezen Bakan Bayraktar, incelemelerin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Bölgedeki 450 binanın yüzde 99'unun vatandaşların kendi isteğiyle boşaltıldığını söyleyen Bayraktar, bu alana 770 konut yapılacağını söyledi. Kentsel dönüşümün önemine dikkati çeken Bakan Bayraktar, “Dönüşümde gönüllülüğü esas alan, razı olan vatandaşlarımıza kira desteği vereceğiz. Aldıkları konut kredilerine faiz desteği vereceğiz. İmar desteği vereceğiz, harçlardan muaf olacaklar. Çoluğuna çocuğuna bırakabileceği, rahat huzurlu bir evi olacak” diye konuştu. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Erol ise Gaziosmanpaşa’nın Sarıgöl Mahallesi'nde 450 bina olarak yıkıma hazır olduklarını söyledi. (ANKA)

 

    Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV